Karbonová výroba

Podrobný proces pokládky

Pro výrobu dílů z uhlíkových vláken používáme tzv. Pre-pregs (tkané uhlíkové vlákno, sklo, nebo jinak kombinovaná rohož společně s předem impregnovanou, částečně zvlhčenou pryskyřicí). Připravené obrobky se před vložením do vaku ručně umístí ve formě vrstev až do požadované tloušťky kusu.

Technologie

Magnabosco - Autoclave 1
Maroso - Autoclave 2
Objem:
Teplota:
Tlak:
11.000 l
180 °C
6 bar
Objem:
Teplota:
Tlak:
6.200 l
200 °C
10 bar
Scholz - Autoclave 3
Objem:
Teplota:
Tlak:
24.000 l
200 °C
10 bar

Post produkce

Jednotlivé komponenty vyrobené pomocí této technologie pak mohou být stříkány v libovolném barevném schématu při zachování co nejnižší hmotnosti. Můžeme navrhnout a následně realizovat přípravu modelů, dílů a forem pro tuto technologii.

Závodní díly na zakázku

Sklolaminátové díly používáme nejčastěji při stavbě prototypových dílů nebo aut, kde je kladen důraz na rychlost přípravy a
relativně nízká cena. Vyrábíme díly z karbonových vláken pro automobilový a motocyklový průmysl také pro tuning, motoristický, letecký a nábytkářský průmysl.

Nejen auta

Od roku 1993 jsme pro výrobce automobilů správná ruka, ale nejen pro ně. Naší doménou je prototypová a sériová výroba karbonových a PUR dílů včetně zakázkového lakování a vlastních montážních linek pro celou řadu výrobců od malých interiérových dílů po surfové prkna.
Copyright Benet Automotive s.r.o. 2019